Jak dobrać akumulator li-ion Bosch w znakomitym sklepie.

Akumulatory Bosch swoje przyjście na rynek zawdzięczają innowacyjnej technice, która pozwoliła powstanie innowacyjnej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla odstawienia elektronarzędzi spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich podstawowa cecha to duża moc oraz prędkość naładowania. Jeśli musimy pracować bardzo długo winniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na innym pracujemy. Jeśli nie rozumiemy jaki typ konkretnie kupić, aby mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch winniśmy zakupić taki sam jak mamy lub spytać producenta jaki będzie pasował do naszego typu. Na każdym narzędziu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent wybierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najbardziej znanym akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie nabywany, bo posiada 4 zasadnicze atuty:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w dowolnej chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju gromadzi więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Szczególnie kluczowym elementem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie.

Baterie nie powinny być nigdy rozładowane całkowicie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej znane. Były one przystosowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je stosować tam gdzie trudno jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma kłopotu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu posiadają wyjątkowo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na kilka godzin działania bez przerwy.

Dobór tak naprawdę nie jest prosty. Różnią się one również siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o wyższej sile natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego przeznaczony. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest dosyć szybki około 4-5h. Ale wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on niewątpliwie duży, warto spytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% wybierze adekwatny rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy usatysfakcjonowani.

Proudly powered by WordPress | Theme: Looks Blog by Crimson Themes.